BeSafe iZi Kid X2 i-Size

BeSafe iZi Kid X2 i-Size

AKCIA Candies odporúča

univerzálna autosedačkavýška dieťaťa 61-105 cmváha dieťaťa 0-18 kgvek dieťaťa cca 6 mesiacov - 4 roky certifikovaná podla normy UN R 129 (i-Size)uchytenie proti smeru jazdy, inštalácia s pomocou ISOfixu komfortné polohovanie sklonu sedačky s pozíciou pre spánok výškovo nastavitelná hlavová opierka integrované magnetky v pásoch a poťahu uľahčí usadenie dieťatka do sedačky farebné indikátory či zvukový signál potvrdzujúci správnosť inštalácie

  • Cena: 376,35 € s DPH
  • Pred zľavou: 579 €
  • Zľava: 202,65 €

Dostupnosť: SKLADOM, vystavené na predajni BA

Výrobca: BeSafe

 

1Ochrana EPS bočného nárazu (SIP) pre hlavy a krku - Double
2.Jednoduché nastavenie opierky hlavy a ramenných popruhov
3.Jedna z najlepších polôh spania
4.Jednoduché nasadanie dieťatka do autosedačky: magnety zaisťujú, aby ramenné popruhy nekĺzali do sedadla
5.Kompletné vnútorné EPS karosérie
6.Viac priestoru pre nohy dieťatka
7.Single oporná noha sklopná s akustickým alarmom pre indikáciu správnej inštalácie

Výška postavy: 61 - 105 cm

Max. Hmotnosť: 0 až 18kg

Približne vek: 6 mes - 4 roky

Tvárou v tvár: Rearfacing Inštalácia

ISOfix Schválené: UN r 129 (aj veľkosti)

I-Size je nová európska norma pre autosedačky označená ECE R129, ktorá nadobudla účinnosť 9. júla 2013. Existujúce normy ECE R44 stále zostávajú v platnosti (dátum ich zrušenia by mal byť stanovený v nasledujúcich rokoch) a je možné podľa nich autosedačky ďalej vyrábať a predávať. Sú stále veľmi bezpečné.

Cieľom ale je, aby nové autosedačky boli vyrábané podľa i-Size normy. Novo vyrábané automobily majú mať sedadlá pripravené pre umiestnenie i-Size autosedačiek.

Prečo bola zavedená norma i-Size
Súčasné normy ECE R44 nezahŕňajú testovanie bezpečnosti dieťaťa pri bočnom náraze a povoľujú pútať deti proti smeru jazdy už od 9 kg.
Pri testoch bočných nárazov s novými figurínami Q série s väčším množstvom senzorov bolo zistené, že vzhľadom k relatívnej veľkosti hlavy je vhodné deti pútať proti smeru jazdy až do 15 mesiacov a lepšie chrániť hlavu, krk a životne dôležité orgány dieťaťa.
Cieľom normy i-Size je predovšetkým zvýšenie ochrany detí pri dopravných nehodách. Jednoduchší by mal byť aj výber vhodnej autosedačky pre dieťa.
Bude potrebné orientovať sa podľa výšky dieťaťa, nie podľa jeho hmotnosti.
I-Size autosedačka musí pasovať do každého automobilu vyrobeného podľa i-Size normy.
Vzhľadom na použitie systému Isofix je jednoduchšie aj pútanie i-Size autosedačky do vozidla. Znižuje sa tak riziko jej zlého umiestnenia vo vozidle.

Alternatívne produkty

BeSafe slnečná clona

BeSafe slnečná clona

Dostupnosť: 7-10 dní

  • 17,90 € s DPH
Vyberte variant

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o pozžitých súboroch cookies a a ko je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov tu:  Viac info